Parafia Św. Jana Chrzciciela
w Przemęcie
Archidiecezja Poznańska

Wznowienie peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej
2020-09-01

1 września zostaje w naszej archidiecezji wznowione Nawiedzenie kopii obrazu Maki Bożej Częstochowskiej. Rozpocznie się ona w parafii w Mochach - to parafia naszego dekanatu do której nie przybyła Czarna Madonna w powodu lock dawnu.

NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ W KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO
W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ
„Z MARYJĄ W NOWE CZASY”

KALENDARIUM PEREGRYNACJI KOPII CUDOWNEGO OBRAZU (2020-2021)
 
 
WRZESIEŃ 2020
 
DEKANAT PRZEMĘCKI
1 wt Mochy
 
DEKANAT WOLSZTYŃSKI
2 śrSolec Nowy – Wroniawy
3 czwKębłowo
4 ptGościeszyn
5 sobProchy
6 ndzWielichowo – Zielęcin
7 pnRakoniewice
8 wtRostarzewo
9 srWolsztyn – NMP Niepokalanie Poczętej
10 czwWolsztyn – św. Józefa –Opiekuna K-ła Św.
11 ptWolsztyn – kaplica Sióstr Szarytek
12 sob Obra
 
DEKANAT ZBĄSZYŃSKI
13 ndzSiedlec
14 pnKopanica
15 wtChobienice 
16 śrTuchorza 
17 czwZakrzewo Zbąszyńskie
18 ptZbąszyń 
19 sob Łomnica – Chrośnica
 
DEKANAT LWÓWECKI
20 ndzJastrzębsko Stare
21 pnNowy Tomyśl – Matki Bożej Nieustającej Pomocy
22 wt Nowy Tomyśl – Najśw. Serca  Pana Jezusa
23 śrSątopy
24 czwLwówek
25 ptZębowo
26 sobWytomyśl
27 ndzWąsowo
28 pnBolewice
29 wtMiedzichowo
30 śr Boruja Kościelna
 
PAŹDZIERNIK 2020
 
DEKANAT GRODZISKI
1 czwJabłonna
2 ptRuchocice
3 sobParzęczewo
4 ndzKamieniec
5 pnPtaszkowo
6 wtWoźniki
7 śrGrodzisk – św. Jadwigi
8 czwGrodzisk – Najświętszego Serca Jezusa
9 ptGrodzisk – św. Faustyny
10 sobKąkolewo
11 ndz Bukowiec
 
DEKANAT BUKOWSKI
12 pnOpalenica – św. Józefa
13 wtOpalenica – św. Mateusza
14 śrKuślin
15 czwMichorzewo
16 ptWojnowice
17 sobDakowy Mokre
18 ndzSędziny
19 pnBuk
20 wt Niepruszewo
 
DEKANAT PRZEŹMIEROWSKI
21 śrLusówko
22 czwCeradz Kościelny
23 ptLusowo
24 sobTarnowo Podgórne
25 ndzPrzeźmierowo
26 pnBaranowo
27 wtKiekrz – parafia
28 śrKiekrz – Siostry Miłosierdzia
29 czwRokietnica
30 ptSobota
31.X – 2.XI
(sob –pn) Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny
Siostry Karmelitanki Poznań
 
LISTOPAD 2020
 
DEKANAT  POZNAŃ-WINOGRADY
3 wtPoznań - św. Moniki
4 śrPoznań - św. Ojca Pio
5 czwPoznań – Matki Bożej Pocieszenia
6 ptPoznań - św. Jana Vianney
7 sobPoznań - św. Stanisława Kostki
8 ndzPoznań – św. Jana Bosko
9 pnPoznań – św. Karola Boromeusza
10 wtPoznań – Świętych Aniołów Stróżów
11 śrPoznań – Wniebowstąpienia Pańskiego 
12 czw Poznań – Matki Bożej Zwycięskiej
 
DEKANAT POZNAŃ-PIĄTKOWO
13 ptPoznań – Matki Bożej Częstochowskiej
14 sobPoznań – św. Jana Pawła II
15 ndzPoznań – św. Jadwigi Królowej Wawelskiej
16 pnPoznań – Narodzenia Pańskiego
17 wtPoznań – św. Stanisława B i M
18 śrPoznań – Opatrzności Bożej
19 czwPoznań – Miłosierdzia Bożego
20 ptPoznań – Morasko
21 sobMorasko – Siostry Misjonarki 
22 ndzPoznań – Matki Odkupiciela
23 pnSuchy Las
24 wt Jelonek  – św. Joanny Beretta Molla
 
DEKANAT SZAMOTULSKI
25 śrKaźmierz
26 czwSokolniki Wielkie
27 ptCerekwica
28 sobPamiątkowo
29 ndzŻydowo
30 pn Popówko
 
GRUDZIEŃ 2020
 
1 wtSzamotuły – Bazylika
2 śrSzamotuły – św. Krzyża
3 czwSzamotuły – Siostry Franciszkanki
4 ptObrzycko
5 sobSłopanowo
6 ndz Ostroróg
 
DEKANAT  PNIEWSKI
7 pnOtorowo
8 wtOtorowo
9 śrBytyń
10 czwWilczyna
11 ptDuszniki
12 sobBrody Pozn.
13 ndzPniewy – św. Wawrzyńca
14 pnPniewy – św. Jana Chrzciciela
15 wtPniewy –  Siostry  Urszulanki SJK
16 śrPsarskie
17 czwNojewo
18 ptLubosz
19 sob Mościejewo
 
PRZERWA ŚWIĄTECZNO – ZIMOWA
20.XII.2020 – 31.I.2021
 
LUTY 2021
 
DEKANAT MIĘDZYCHODZKI
1 pnKwilcz
2 wtKamionna
3 śrŁowyń 
4 czwSilna i Stoki
5 ptLewice
6 sobMiędzychód – Niepokalanego Serca Maryi
7 ndz Międzychód – Męczeństwa  św. Jana Chrz.
 
DEKANAT WRONIECKI
8 pnSieraków
9 wtLutom – Łężce
10 śrChrzypsko Wielkie
11 czwBiezdrowo
12 ptChojno
13 sobWronki – św. Katarzyny
14 ndzWronki - św. Urszuli Ledóchowskiej
15 pn Wronki – Ojcowie Franciszkanie
 
DEKANAT WIELEŃSKI
16 wtPęckowo
17 POPIELECPiłka
18 czwDrawsko
19 ptWieleń
20 sobWieleń-Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi
21 ndzRosko – Biała
22 pon. Gulcz -  Krucz
 
DEKANAT CZARNKOWSKI
23 wtLubasz
24 śrBoruszyn
25 czwBoruszyn
26 ptKruszewo
27 sobKruszewo
28 ndz Gębice – Huta
 
MARZEC 2021
 
1 pnGębice – Siostry Felicjanki   
2 wtRyczywół
3 srPołajewo
4 czwCzarnków – Chrystusa Najwyższego Kapłana
5 pt Czarnków – św. Marii Magdaleny
 
DEKANAT OBORNICKI
6 sobLudomy
7 ndzOborniki – Matki Bożej Wniebowziętej
8 pnOborniki – św. Józefa
9 wtKowanówko
10 śrOborniki – Miłosierdzia Bożego
11 czwKiszewo
12 ptBąblin i Bąbliniec
13 sobRożnowo i Łukowo
14 ndzManiewo
15 pnObjezierze
16 wt Chludowo
 
DEKANAT CZERWONACKI
17 śrBiedrusko
18 czwBolechowo
19 ptOwińska
20 sobCzerwonak
21 ndzKicin
22 pnWierzenica
23 wtKoziegłowy – św. Brata Alberta
24 śr Koziegłowy – Matki Boskiej Fatimskiej
 
PRZERWA ŚWIĄTECZNA - WIELKANOC
 
KWIECIEŃ 2021
 
DEKANAT POZNAŃ-NOWE MIASTO
6 wtPoznań - NMP Niepokalanie Poczętej
7 śrPoznań - Chrystusa  Odkupiciela
8 czwPoznań - Matki Bożej Różańcowej
9 ptPoznań - Ducha Świętego
10 sobPoznań - Wniebowzięcia NMP
11 ndzPoznań - św. Rocha
12 pn Poznań - św. Jana Jerozolimskiego
 
DEKANAT POZNAŃ – STARE MIASTO
13 wtPoznań - św. Wojciecha
14 śrPoznań – Karmelici
15 czwPoznań - Najświętszego Zbawiciela
16 ptPoznań – Dominikanie
17 sobPoznań - Maryi Królowej
18 ndzPoznań - Zmartwychwstania Pańskiego
19 pnPoznań - Świętej Trójcy
20 wtPoznań – Błogosławionej Poznańskiej Piątki
21 śrPoznań – Ofiarowania Pańskiego
22 czwPoznań – Bożego Ciała
23 ptPoznań – św. Franciszka Serafickiego
24 sobPoznań – Przemienienia Pańskiego
25 ndzPoznań – Wszystkich Świętych
26 pnPoznań – św. Marcina
27 wtPoznań – Ojcowie Franciszkanie Konwentualni
28 śrPoznań - Księża Salezjanie
29 czwPoznań – Księża Jezuici
30 pt Poznań – Sanktuarium Krwi Chrystusa
 
MAJ 2021
 
1 sobPoznań – Bazylika Kolegiacka
2 ndzZakład Karny Wronki
3 pnAreszt Śledczy Poznań, ul. Młyńska
4 wtArcybiskupie Seminarium Duchowne
5 śrAlumnat – Filipini
6 czwSeminarium i Dom Główny TChr
7 pt Poznań - kościół Matki Bożej in Summo godziny poranne
Kościół św. Małgorzaty – godziny popołudniowe (od 16-tej)
20.00 – UROCZYSTA PROCESJA DO KATEDRY
21.15 – Kana Galilejska Młodych
8 sob 00.00 – Archidiecezjalna Pasterka Powołaniowa 
1.00 – 10.00 – czuwania przy Matce Bożej Grup, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich
 
11.00  –  Msza św. na zakończenie – Plac Katedralny
 

KLEPSYDRY