Parafia Św. Jana Chrzciciela
w Przemęcie
Archidiecezja Poznańska

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXIX Niedziela Zwykła

15 października 2020 r.

Różaniec w miesiącu październiku odmawiamy w przemęckiej Farze:

        - w dni powszednie o g. 18.30.

        - od poniedziałku do środy - nabożeństwo różańcowe dla dzieci o g. 16.00.

        - w niedzielę po Mszy Św. o g. 11.00.

Dziś tj. w niedzielę 18 października Światowa Niedziela Misyjna. Po Mszach Św. zbiórka na Papieskie Dzieła Misyjne.

Komunię Św. przyjmujemy przy stopniu między ławkami (od strony ambony na rękę, od strony MB Fatimskiej do ust). Bardzo proszę przestrzegać przepisów, ponieważ jesteśmy zobowiązani do przestrzegania prawa państwowego, również dotyczącego czasu obecnego. Możemy spodziewać się kontroli nabożeństw, takiej jak w obiektach handlowych.

W następną niedzielę będziemy obchodzić rocz. poświecenia naszej fary.

W każdy czwartek zapraszam siostry i braci z Towarzystwa Przyjaciół Seminarium oraz wszystkich troczących się o Mistyczne Ciało Chrystusa na modlitwę o powołania na Służbę Bożą w Kościele i zachowanie powołanych.

Ofiary na rachunki za energię od Róż Różańcowych: IV Róża Perkowo – 350 zł.

W związku z prośbą Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy w tzw. Strefie czerwonej , 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy Św. na cmentarzu przy kościele św. Piotra i Pawła, także nie będzie Mszy Św. w Dzień Zaduszny tj. 2 listopada przy kościele św. Andrzeja. W Uroczystość Wszystkich Świętych będą Msze Św. w farze oraz kaplicach tak jak każdej niedzieli.

2 listopada Msze Św. też będą w farze o godz. 8.00, 11.00, 16.00, 19.00, a w Nowej Wsi o godz. 18.00, w Starkowie o godz. 17.00. Różaniec za zmarłych na cmentarzach będzie prowadzony z kościołów i nie będzie procesji. Wiernych uczestniczących w Różańcu na cmentarzach proszę, aby zachowali przepisy pandemiczne i stanęli przy swoich grobach.

 

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu

Zapraszamy do Kościoła św. Andrzeja na przemęckim Rynku.

Wystawienie Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od g. 7.00 do g. 21.00.

- g. 20.25 - Litania do Chrystusa Kapłana i Żertwy o powołania do Służby Bożej, godne życie powołanych i ich zachowanie.

-  g. 20.30 - Różaniec wynagradzający za grzechy nasze i świata całego.

-  g. 21.00 - Apel Jasnogórski i możliwość przyjęcia Komunii Świętej.

Zmiany w adoracji będą wywieszane na drzwiach kościoła.

 

Peregrynacja Ikony Jasnogórskiej

23 czerwca roku pańskiego  2019 po sumie odpustowej rozpoczęła się peregrynacja kopii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej po naszych rodzinach.

Wiadomość dla wszystkich, którzy nie mają transportu do przywiezieniaIkony Jasnogórskiej. Przed zapisem uzgodnić dowóz w zakrystii ! Dowóz darmowy ! – wiadomość od X. Edy.

Ps. Wygląda na to, że Ikona Jasnogórska objęta jest kwarantanną.

UWAGA !!!   UWAGA !!! UWAGA !!!

Zakrywamy usta i nos !!!

Dbamy o dystans społeczny!!!

 

Apel o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem.

W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych.

Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

UWAGA !!!   UWAGA !!! UWAGA !!!

KLEPSYDRY